مراقبت از سالمندان

نگهداری از سالمند

مادر ترزا ( عشق با نگهداری از نزدیک ترین عزیزان تان آغاز می شود )

پرستاری از سالمند خود امری تخصصی و حرفه ای می باشد و این امکان را دارید که روند بهبودی بیمار خود را مشاهده کنید و از لحظه به لحظه وضعیت وی آگاهی یابید. همانطور که می دانید نگهداری از سالمندان خود نیازمند توجه ویژه ای است که شامل

 مدیریت مسائل مالی

رسیدگی به داروها

ایجاد محیطی امن و سالم

رسیدگی به مشکلات و هیجانات می شود

تغییرات مناسب ایجاد کنید

در صورتی که می توانید و خواهان نگهداری سالمند می باشید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید.

  1. شما باید تغییراتی را در محیط اعمال کنید تا سالمند اذیت نشود و آسوده باشد برای اطمینان از سلامت و امنیت، خانه را باید برای نگهداری سالمند تجهیز کنید. و به او کمک کنید تا بتواند رابطه اجتماعی مناسبی برقرار کند.
  2. برای انجام تغییرات لازم است مبلمان اضافی و بهم ریخته را که حرکت کردن را از سالمند سلب کرده است از سر راهش بردارید.
  3. میله هایی کمکی برای در نزدیکی دستشویی و حمام نصب کنید
  4. دستگاههایی را که قابلیت پیشگیری از افزایش ناگهانی درجه آب جلوگیری می کند را برای دوش حمامیا شیر دستشویی نصب کنید.
  5. استفاده از حسگرهای مونوکسید کربن توصیه می شود چرا که افراد سالخورده حساسیت زیادی به این گاز حتی به میزان کم دارند.
  6. روشنایی منزل را بررسی کنید که سالمند هنگام شب بتواند به راحتی به دستشویی برود.

استفاده از داروها

باید احتیاط لازم جهت استفاده از داروها را داشته باشید چرا که گاهی سالمندانی که زندگی مستقلانه ای دارند و با استفاده اشتباه داروها ممکن است با مشکل مواجه شوند و می بایست تحت نظارت پزشک باشند و یا نسخه هایشان را به داروخانه هایی که مطمئن نیست ببرند  بدین منظور با برچسب ساعات مصرفی را روی آن بچسبانید و در قفسه های مجزا قرار دهید تا آنها بتوانند به راحتی و با خیالی آسوده از داروها استفاده کنند.

مراقبت از سالمند توسط پرستار به صورت خدمتی تخصصی صورت می گیرد او با بررسی کردن فشار خون و قند خون و… مراقب سالمند می باشد.

رفتار درست با سالمندان

رفتار درست با سالمندان بسیار مهم است ممکن است برخی از سالمندان رفتار کودکانه داشته باشند با آنها رفتار کودکانه نداشته باشید و یا به آنها امر و نهی نکنید آنها ناتوان هستند و شان بالایی دارند برخی فکر می کنند همانطور که با کودکانمان رفتار می کنیم باید با افراد سالمند همان برخورد را دداشتهباشیم که این کار اشتباه است تفاوت زیاد رفتاری بین آنها وجود دارد رفتار با سالمند ساده نیست و نیازمند رعایت برخی نکات است

پرستار استخدام کنید.

در بعضی مواقع ما نمی توانیم کنار سالمندان باشیم و بهتر است پرستار استخدام کنیم استخدام پرستار برای افراد سالخورده امری حیاتی به نظر می رسد. پرستار به عنوان همراه به سالمند رسیدگی می کند و در صورت مواردی اورژانسی خدمات پزشکی را به وی ارائه می دهد.

گاهی به دلیل مشغله ها نگهداری از سالمندان امکان پذیر نیست شرکت ناجی ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری و در زمینه ی مراقبت از سالمند شما را یاری کرده تا از او به خوبی مراقبت شود با توجه به اینکه بهترین مکان برای نگهداری سالمند منزل او میباشد چرا که سالهایی را در آنجا سپری می کرده و آنجا آرمش دارد.

همانطور که می دانید نگهداری از سالمند نیز نیازمند صبر و حوصله است و به افرادی با تجربه و متخصص برای نگهداری این عزیزان نیاز است تیم ناجی همواره با بهترین کیفیت خدمات پرستاری به شما این اطمینان را می دهد که با سالمند شما همانند پدر یا مادر خود باشد و می کوشد تا خلا های عاطفی او را پر کند.

مزایای استخدام پرستار در منزل

پرستار برای سالمند احساس امنیت و آرامش را به ارمغان می آورد در صورت نداشتن مشکلات زیادی سالمند را تهدید می کند. حضور پرستار سبب دادن روحیه به سالمند و حس نکردن تنهایی می شود در واقع بودن فردی برای صحبت و معاشرت امری حیاتی برای جلوگیری از به وجود آمدن افسردگی سالمند محسوب می شود همانطور که میدانید سرزندگی سالمندان به آرامی کاهش پیدا می کند ولی داشتن پرستار همچو دوستی خوب  نقش بسیار بالایی در روند سلامتی وی دارد.

ورزش امری حیاتی برای سالمندان

ورزش کمک به مصون ماندن سالمندان در مواجهه با بیماری  می شود ورزش هایی همچون یوگا ، مراقبه و پیاده روی همچنین داشتن رژیم غذایی سالم سبب مراقبت بیشتر از آنها می شود.

با آنها دستوری صحبت نکنید فقط پیشنهاد دهید.

به سالمندان توصیه کنید که با سالمندان دیگر وقتی را صرف کنند و اگر توان بیرون رفتن دارند در کلاس ها و یا دوره ها شرکت کنند برای این موارد فقط آنها را ترغیب کنید تا آزادی عمل خود را حفظ کنند چرا که اگر آنها احساس دستور دادن بهشان دست دهد سبب افسردگی شان می شود و ممکن است حالت دفاعی به خود بگیرند.

تغذیه

تغذیه درست یکی از مسائل مهم برای پیشگیری از بیماری می باشد که در صورت رعایت سالمندان احتمال ابتلا به بیماری ها کاهش می یابد. توجه داشته باشید :

روزانه به مقدار کافی از آب استفاده کند.

وعده ها ی غذایی را به صورت متعادل مصرف کنند.

صبحانه هر روز را فراموش نکنند.

میوه و سبزی در برنامه غذایی روزانه یشان گنجانده شود.

از مصرف نمک و مواد شور بپرهیزنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *