آمبولانس ویژه

آمبولانس ویژه

همه چیز در مورد آمبولانس ویژه

میخواهیم به بررسی آمبولانس ویژه  بپردازیم، در تعریف آمبولانس vip باید گفت که این آمبولانس ها نمونه بسیار ویژه از امدادگران بیمارستانی محسوب می شود، زیرا نسبت به دیگر آمبولانس ها دارای مزایایی است و همین موضوع سبب برتری این آمبولانس بر آمبولانس های دیگر شده است. 

 

 

آمبولانس ویژه چگونه آمبولانسی است؟ 

ساختار و فیزیک آمبولانس ویژه مشابه آمبولانس های مورد استفاده در بخش های مراقبت ویژه می باشد، تنها تفاوت آنها در تعداد پرسنل و کادر درمانگر است. 

مزیتی که آمبولانس ویژه دارد این است که تمامی امورات در آن با نظم و سرعت خاصی انجام می گیرد، علاوه بر این مورد مزیت دیگر این است که کادر پزشکی این آمبولانس ها به زبان های رایج  در دنیا مانند عربی، ترکی، انگلیسی، فرانسوی و کردی تسلط دارند، از این رو چنین آمبولانس هایی اجازه عبور از مرزها را هم داشته و از طریق آن ها می توان به امداد رسانی به افراد آسیب دیده پرداخت. 

آمبولانس ها چند نوع اند؟ 

بطور کلی آمبولانس ها به ۳ دسته تقسیم می شوند که اسامی آن ها به شرح زیر است. 

۱.آمبولانس های مربوط به قسمت آی سی یو( زمینی ) 

۲. آمبولانس های وی آی پی ( زمینی ) 

۳. آمبولانس های هلیکوپتر امداد رسان ( هواییجت آمبولانس ) 

 

همان طور که مستحضرید از آمبولانس ها برای انتقال بیماران به بیمارستان، انتقال بیماران از منطقه ای  به منطقه دیگر و.. در سراسر کشور استفاده می شود، در واقع آمبولانس ها نقش یک بیمارستان سیار را دارند از زمانی که فرد آسیب دیده  را ملاقات می کنند تا زمان رسیدن به بیمارستان در آمبولانس پزشکان به مداوای بیمار می پردازند، به عنوان مثال آمبولانس های آی سی یو که آمبولانس ویژه هم محسوب می شوند، برای انتقال بیمارانی که شرایط آن ها خاص و در یک رنج سنی مخصوص هستند استفاده می شود، و آمبولانس های وی آی پی هم برای کمک رسانی به صورت خیلی ویژه و در شرایط بحرانی تر مورد استفاده قرار می گیرد، نمونه دیگر آمبولانس ها که مربوط به بخش هوایی است که از این آمبولانس برای انتقال و جا به جایی مصدومان از شهری به شهر دیگر استفاده می شود.  

آمبولانس ویژه

تجهیزات مورد استفاده در آمبولانس ویژه چگونه است؟ 

۱.طراحی و ساختار داخل آمبولانس وی آی پی ، همچنین امکاناتی که این آمبولانس در اختیار دارد به گونه ای است که می توان در آن به وضعیت بیماران خیلی حاد هم رسیدگی شود. 

۲. بیماران در آمبولانس های وی آی پی تحت مراقب ویژه قرار داده می شوند و در صورت لزوم ۲ تیم پزشکی برای کمک به بیمار وارد کار خواهند شد. 

۳.پیشرفته بودن آمبولانس های وی آی پی به صورتی است که تمام امکانات موجود در فضای آی سی یو بیمارستان را در اختیار دارند. 

منظور از آمبولانس هوایی چیست؟ 

در برخی از موارد ممکن است شرایط بیمار بسیار وخیم باشد و در شهر و استان محل زندگی اش امکان رسیدگی کامل به وضعیت او وجود نداشته باشد که در این صورت باید به شهرهای دیگری که از امکانات کافی برخوردارند منتقل شود برای این منظور از آمبولانس هوایی استفاده می شود، بسیار سریع بوده و از تجهیزات کافی برخوردارند و بیمار تا هنگام رسیدن به مقصد در این آمبولانس ها تحت مداوا قرار می گیرد. 

 

آمبولانس اسکورت پزشکی در چه مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد؟ 

از آمبولانس اسکورت پزشکی در هنگام برگزاری مسابقات ورزشی، مسابقات ماشین رانی و یا سفرهای گروهی ارگان های دولتی و یا خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

 

نحوه انتقال بیماران اعصاب و روان به بیمارستان ها چگونه است؟ 

نحوه انتقال بیماران اعصاب و روان به بیمارستان توسط کادر پزشکی مجرب و با استفاده از آمبولانس های خیلی ویژه که مناسب چنین افرادی طراحی شده است انجام می گیرد.